Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Niemcy » Berlin » Bilet wstępu na wieżę telewizyjną wraz z gwarancją stolika przy oknie

Bilet wstępu na wieżę telewizyjną wraz z gwarancją stolika przy oknie

  • Berlin

Udaj się na najwyższy punkt w całym Berlinie. Wjedź na wysokość aż 200 metrów i podziwiaj panoramę niemieckiej stolicy. Z tej wysokości będziesz mógł oglądać takie miejsca jak Brama Brandenburska, Katedra w Berlinie, plac Poczdamski, czy Stadion Olimpijski.

Atrakcje jakie na Ciebie czekają podczas wjazdu na wieżę telewizyjną

Wznieś się na wysokość 200 metrów i podziwiaj piękny Berlin z lotu ptaka. Symbol niemieckiej stolicy znajduje się w pobliżu Aleksanderplatz i mierzy aż 368 metrów co sprawia, że jest najwyższym wolnostojącym budynkiem na terenie Niemiec. Wieża została ukończona w 1969 roku i na tamte czasy była drugą co do wielkości wieżą telewizyjną na całym świecie.

W chwili obecnej znajduje się w na liście dziesięciu najpopularniejszych zabytków w kraju i przyjmuje rocznie ponad milion turystów.

Dzięki zakupionemu biletowi z opcją szybkiego wejścia możesz ominąć kolejki i dostać się na wysokość 200 metrów. Tam będziesz mógł podziwiać panoramę Berlina i pooglądać z nieco innej perspektywy takie miejsca jak Brama Brandenburska, Stadion Olimpijski, Katedra Berlińska, czy plac Poczdamski.
Na miejscu znajduje się restauracja, która pozwoli Ci zrelaksować się przy pysznej kawie lub zaoferuje zjedzenie posiłku w towarzystwie niezapomnianego widoku.

Miejsce zbórki: Panoramastraße 1A, 10178 Berlin. Udaj się bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa na 1. piętrze wieży telewizyjnej i okaż swój bilet (elektroniczny lub wydrukowany). Stopnie prowadzące do wejścia znajdują się w północnej części wieży, dokładnie naprzeciwko stacji kolejowej Alexanderplatz S-Bahn. Stoliki przydzielane są przez hostessę, która powita Cię na schodach prowadzących do restauracji.

Co warto wiedzieć?

  • Przechodzenie między tarasem widokowym a restauracją jest niedozwolone.
  • Bilet obejmuje wstęp priorytetowy, jednak w godzinach szczytu może zaistnieć konieczność krótkiego oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa oraz wejście do windy.
  • Obowiązuje ubiór typu smart casual (półformalny). Pamiętaj o stosownym ubiorze.
  • Menu może ulec zmianie.
  • Posiłki i napoje nie są wliczone w cenę; obejmuje ona jedynie rezerwację stolika.
  • Osobom niedowidzącym może towarzyszyć pies przewodnik.
  • Zwiedzający muszą być w stanie zejść z wieży po schodach (986 stopni) w przypadku ewakuacji.
  • Pamiętaj, że widoczność zależy od pogody.

Podróż do Berlina

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Berlina skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *