Przejdź do treści
Strona główna » Azja » Gruzja » Tibilisi » Całodniowa wycieczka grupowa do Stepancminda (Kazbegi) z Tibilisi

Całodniowa wycieczka grupowa do Stepancminda (Kazbegi) z Tibilisi

Podczas tej wycieczki zaplanowanych jest wiele atrakcji. Zobaczysz majestatyczne góry Kaukazu. Zwiedzisz historyczną twierdzę Ananuri. Dotrzesz do wioski Stepancminda i cerkwi Świętej Trójcy, które otoczone są magicznymi szczytami górskimi i wspaniałymi dolinami.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

  • Odkryj majestatyczne góry Kaukazu
  • Zobacz średniowieczny zamek Ananuri
  • Skosztuj najzimniejszej wody źródlanej w Gudauri
  • Odwiedź jedno z piękniejszych miejsc w Gruzji, czyli cerkiew Cminda Sameba niedaleko wioski Gergeti

Atrakcje jakich doświadczysz podczas wycieczki w góry Kaukazu.

Dzięki tej wycieczce zobaczysz piękne góry Kaukazu. Dotrzesz do Stepancminda (Kazbegi). Jest to jedna z największych atrakcji Gruzji. Przewodnik opowie Ci o historii regionu i kraju.
Pierwszym przystankiem jest zbiornik wodny Zhinvali na gruzińskiej autostradzie wojskowej. W latach 80 – tych Sowieci zbudowali tutaj tamę. Piękna sceneria tego miejsca zachęca do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Następnie odwiedzisz twierdzę Ananuri, siedzibę książąt Aragvi, feudalnej dynastii, która rządziła tym obszarem od XIII wieku. Podziwiaj niesamowite krajobrazy i zjedz lunch. Spróbuj tradycyjnych gruzińskich pierogów, czyli Khinkali.

Zobaczysz także cerkiew Świętej Trójcy niedaleko wioski Gergeti. Świątynia jest położona na wzgórzu, na wysokości 2170 m n.p.m. Góruje nad nią majestatyczny szczyt Kazbek. Wybierz się do lokalnego hotelu i wypij filiżankę kawy w stylowej restauracji z widokiem na wspaniałe góry.

Miejsce odbioru: Stacja metra Avlabari o 8:30. Jeden z przedstawicieli lokalnego partnera trzymając pomarańczową flagę spotka się z Tobą przed stacją metra Avlabari.


Podróż do Gruzji

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Tibilisi skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *