Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Wielka Brytania » Szkocja » Edynburg » Edynburg – wycieczka po podziemiach

Edynburg – wycieczka po podziemiach

  • Edynburg

Wycieczka po podziemiach Starego Miasta w Edynburgu to doskonały sposób na poznanie jego historii. Przewodnik opowie Ci legendy związane z tym miejscem, m.in. o morderstwach, czarownicach i ludziach, którzy mieszkali w tych przerażających podziemiach.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

Stare Miasto jest najstarszą dzielnicą oraz sercem Edynburga, a jego budowa sięga wczesnego średniowiecza. Podczas tej wycieczki będziesz miał możliwość zobaczenia podziemi Starego Miasta, w tym podziemi mostu South Bridge, które pochodzą z XVII wieku.

Zwiedzanie krypt przeniesie Cię w inne czasy. Mroczna atmosfera podziemi wprowadza dreszczyk emocji. Na pewno zainteresują Cię opowieści o czarownicach oraz mieszkańcach podziemi. Ciasne krypty były w osiemnastym i dziewiętnastym stuleciu zamieszkiwane przez miejską biedotę. Przewodnik w kostiumie z tamtych czasów opowie Ci o morderstwach Burke’a i Hare’a oraz prześladowaniach czarownic.

Z podziemnym miastem związane są najczarniejsze edynburskie legendy. Odkryjesz postacie, które przechadzały się po ulicach Edynburga i paranormalne historie związane z podziemiami. Opcja wycieczki Haunted Vaults obejmie więcej legend m.in o duchach oraz wysatwę tortur.

Atrakcje jakie na Ciebie czekają?

Ekscytująca wycieczka z przewodnikiem po mrocznych podziemiach Starego Miasta w Edynburgu.
Odkryjesz podziemia pod mostem South Bridge i poznasz edynburskie legendy m.in o czarownicach i duchach.
Poznasz historię podziemnego miasta i ludzi, którzy tam mieszkali.

Co trzeba wiedzieć:

  • Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
  • Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie.
  • Wycieczka trwa około 1 h.
  • Przewodnik w języku angielskim.
  • W cenę wliczona jest również wycieczka z przewodnikiem po podziemiach mostu South Bridge.
  • Należy przynieść wygodne obuwie oraz ubranie dostosowane do pogody.
  • Przy wejściu do podziemi trzeba pokonać ponad półmetrowy stopień, dlatego wycieczka może nie być odpowiednia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Miejsce zbiórki: Punkt informacji turystycznej i kasa biletowa Edinburgh Dungeons przed budynkiem Bank of Scotland, 300 Lawnmarket, Edynburg, EH1 2 PH. Miejsce to znajduje się po drugiej stronie ulicy od Deacon Brodie’s Tavern. Bądź na miejscu 5 minut przed rozpoczęciem wycieczki..


Podróż do Wielkiej Brytanii

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Wielkiej Brytanii skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *