Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Polska » Oświęcim » Bilet wstępu do Auschwitz-Birkenau

Bilet wstępu do Auschwitz-Birkenau

Odwiedź niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny działający w latach 1940-1945. Uczestnicz w wycieczce z profesjonalnym przewodnikiem, który pozwoli Ci poznać tę nieludzką historię i przekaże najistotniejsze rzeczy. Dzięki opcji szybkiego wstępu ominiesz niechciane kolejki.

Poznaj historię Auschwitz-Birkenau

Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez niemieckich nazistów – obecnie jest to symbol cierpienia oraz męki, która spotkała tutaj tysiące niewinnych ludzi. Poznaj historię największego na świecie obozu zagłady z czasów II Wojny Światowej i odwiedź wraz z profesjonalnym przewodnikiem muzeum upamiętniające te okrutne lata.

Przy wejściu przejdź przez kontrolę bezpieczeństwa bez kolejki. Pierwsza część zwiedzania potrwa 1,5h do dwóch, następnie wszyscy uczestnicy skorzystają z 10-15 minutowej przerwy i będą kontynuować zwiedzanie zaraz po zorganizowanym przejeździe z Auschwitz I do Auschwitz II.
Przewodnik oprowadzi Cię po całym muzeum i opowie o smutnej przeszłości tego miejsca. Zobacz liczne bloki obozowe, komory gazowe, krematoria, Ścianę Śmierci, plac apelowy.

  • zobacz pozostałości po obozie zagłady
  • zobacz baraki oraz komory gazowe
  • poznaj historię dzięki licencjonowanemu przewodnikowi

Miejsce zbiórki: Zabierz ze sobą kupon i udaj się do wejścia do muzeum Auschwitz I. Bądź na miejscu na 10 minut przed rozpoczęciem zwiedzania.

Co trzeba wiedzieć?

  • Zgodnie z wymogami Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau wszyscy uczestnicy są zobowiązani do podania w ramach rezerwacji swojego imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych.
  • Można odmówić wstępu, jeśli nazwisko podane w rezerwacji nie jest identyczne z nazwiskiem podanym w dowodzie tożsamości.
  • Należy pamiętać, że nie wolno wchodzić do muzeum z dużymi torbami lub plecakami (maksymalny dozwolony rozmiar to 20 x 30 cm).
  • Zaleca się zabranie ze sobą obiadu i napojów.
  • Tempo i czas trwania zwiedzania są określane przez obsługę zwiedzających miejsca pamięci. Niestety GetYourGuide i Twój przewodnik nie mają wpływu na czas trwania przerw.

Podróż do Oświęcimia

Jeżeli planujesz podróż do Oświęcimiu skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *