Podczas rejsu Motławą masz możliwość zwiedzenia Gdańska z innej perspektywy na pokładzie 12-osobowej repliki zabytkowej polskiej łodzi. Zrelaksuj się i poznaj historię Gdańska i, to jak wygląda dziś.

Co zobaczysz podczas rejsu w Gdańsku?

Gdańsk to miasto o ponadtysiącletniej historii. Poznaj jego dzieje na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego. Takie statki były w użytkowaniu głównie w XVIII wieku. Jest to komfortowa kameralna wycieczka podczas której łódź dociera do miejsc niedostępnych dla większych grup.

Rejs rozpoczyna się przy stoczni gdańskiej, niedostępnej dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Powstała po II wojnie światowej w miejscu dawnych niemieckich stoczni. Stąd pochodzi NSZZ „Solidarność” – związek zawodowy który był motorem obalenia komunizmu w Polsce.

Przepłyniesz Motławą przez centrum Starego Miasta i zobaczysz wiele atrakcji, w tym tereny po zamku krzyżackim, bramy wodne prowadzące do miasta, drewnianego Żurawia z XV wieku oraz stare kamienice. Ale to nie wszystko, popłyniesz dalej w kierunku nowych zabudowań Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Poznasz historię portu i zobaczysz z bliska statki i portowe dźwigi oraz nabrzeże Portu Gdańsk

  • Weź udział w rejsie drewnianą repliką zabytkowej polskiej łodzi
  • Podziwiaj Gdańsk z innej perspektywy
  • Dowiedz się więcej o historii miasta i portu
  • Doświadczony i profesjonalny przewodnik

Miejsce zbiórki: podczas rezerwacji wybierasz przystań


Podróż do Gdańska

Jeżeli planujesz podróż do Gdańska skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *