Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Niemcy » Monachium » Wycieczka z Monachium do zamków Neuschwanstein i Linderhof

Wycieczka z Monachium do zamków Neuschwanstein i Linderhof

Odwiedź jeden z piękniejszych obszarów Niemiec, czyli Bawarię. Odkryj widowiskowe zamki należące do króla Bawarii, Ludwika II. Zobacz wizytówkę południa Niemiec, bajkowy zamek Neuschwanstein oraz nieco skromniejszy Linderhof. Zwiedzanie zamków połącz z poznaniem miasteczka Oberammergau, a także z lunchem w Hohenschwangau.

Atrakcje jakich doświadczysz podczas wycieczki do zamków Neuschwanstein i Linderhof?

Wybierz się na wyjątkową wycieczkę, która pozwoli Ci poznać historię dwóch bardzo znanych niemieckich budowli, podziwiaj architekturę oraz wnętrza zamków. Odwiedź jeden z najsłynniejszych zamków na terenie Europy, czyli okazały, usytuowany na malowniczym wzgórzu Neuschwanstein oraz nieco mniejszy, ale również zjawiskowy Linderhof.

Twoja wycieczka zaczyna się w Monachium, z miejsca zbiórki zabierze Cię autokar, który zawiezie Cię do miejscowości Schwangau, która słynie z atrakcji jaką jest zamek Neuschwanstein. Budynek powstał w 1869 roku i został zbudowany dla króla Ludwika II Wittelsbacha. W chwili obecnej jest chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów z całego świata.
Drugim miejscem będzie zamek Linderhof należący również do Ludwika II, który został ukończony w 1878 roku. Pałac jest utrzymany w neobarokowym stylu, który robi ogromne wrażenie na gościach odwiedzających Oberammergau. Niewielki (jak na standardy pałacowe) budynek otoczony jest 50 hektarowym parkiem, który został gustownie zagospodarowany.
W planie wycieczki został również zagospodarowany czas na lunch oraz zwiedzanie wcześniej wspomnianej miejscowości Oberammergau.

Miejsce zbórki: Przed Galerią Kaufhof przy Karlsplatz (Stachus) 21, Monachium.

Co warto wiedzieć?

  • Audioprzewodniki są dostępne w autobusie i w zamku. Znajdują się na nich nagrania w języku hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, japońskim, chińskim, włoskim i francuskim.
  • Dojście od kasy biletowej do zamku zajmuje 30–40 minut. Trasa liczy 1,5 km i prowadzi przez strome wzniesienie.
  • W związku z pracami remontowymi most Marienbrücke pozostanie zamknięty do jesieni 2022 roku.
  • Za bilety wstępu można zapłacić jedynie kartami debetowymi i kredytowymi.

Podróż do Monachium

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Monachium skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *