Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Islandia » Reykjavik » Całodniowa wycieczka po Złotym Kręgu oraz zwiedzanie krateru Kerid – wyjazd z Rejkiawiku

Całodniowa wycieczka po Złotym Kręgu oraz zwiedzanie krateru Kerid – wyjazd z Rejkiawiku

Weź udział w całodniowej wycieczce do zjawiskowego Złotego Kręgu w Rejkiawiku. Doświadcz piękna natury oraz jej niezwykłych pokazów. Zobacz na własne oczy gejzery, wodospad Gullfoss oraz Park Narodowy Þingvellir. Ta atrakcja na pewno Cię zachwyci!

Co zobaczysz podczas wycieczki?

  • podziwiaj najsłynniejsze gejzery, wodospady i jeziora południowo-zachodniej Islandii
  • podziwiaj krater wulkaniczny Kerið
  • odwiedź miejsce, gdzie stykają się północnoamerykańska płyta tektoniczna z płytą euroazjatycką

Atrakcje jakich doświadczysz podczas wycieczki po Złotym Kręgu i zwiedzaniu krateru Kerid

Ta wycieczka pozwoli Ci poznać jeden z najsłynniejszych regionów Islandii. Podczas ośmiogodzinnej wycieczki po Złotym Kręgu, czyli popularnej trasie turystycznej zobaczysz atrakcje, które zapewnia natura. Zobacz obszerne tereny Geysir, a także wodospad Gullfoss. Ważnym punktem będzie zwiedzanie Parku Narodowego Þingvellir charakterystyczne miejsce, gdzie stykają się płyty tektoniczne – północnoamerykańska i euroazjatycka.

Geotermalny rejon Geysir zagwarantuje Ci niezapomniane przeżycia, to tutaj będziesz miał możliwość obserwować gejzer Strokkur, który średnio co 8 minut wyrzuca słup gorącej wody na około 30 metrów. Odwiedzisz także Złoty Wodospad, czyli najsłynniejszą islandzką atrakcję – wodospad Gullfoss, który zachwyci Cię swoim pięknem.

Następnym etapem będzie odwiedzenie Parku Narodowego Þingvellir, który słynie z wcześniej wspomnianych stykających się płyt tektonicznych, które rozchodzą się z prędkością kilku centymetrów rocznie. Od 2004 roku park znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest miejscem spotkań pierwszego parlamentu Wikingów. Podziwiaj wulkaniczne jeziora, które umiejscowiły się wewnątrz krateru, a także obserwuj islandzkie farmy w bliskich okolicach Złotego Kręgu.

Miejsce zbiórki:

  • Przyjdź na przystanek autobusowy 12, Höfðatorg (przy Þórunnartún). Odbiór z tego miejsca nastąpi w ciągu 30 minut przed rozpoczęciem wycieczki.

Co trzeba wiedzieć?

  • wycieczka nie jest skierowana dla dzieci poniżej 2 roku życia
  • cena nie zawiera jedzenia oraz picia
  • warto wziąć wygodne obuwie


Podróż do Islandii

Jeżeli planujesz podróż do Islandii skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych oraz noclegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *