Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Hiszpania » Barcelona » Bilet wstępu do parku Güell w Barcelonie

Bilet wstępu do parku Güell w Barcelonie

Odwiedź magiczny park Güell projektu katalońskiego architekta Antoniego Gaudíego. Podziwiaj zieloną przestrzeń otoczoną architekturą modernistyczną. Obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Co można zobaczyć w Parku Güell?

Dzięki rezerwacji biletu wstępu do parku Güell ominiesz kolejki. Zwiedzaj w swoim tempie i ciesz się niezwykłym klimatem. Na miejsce należy stawić się o godzinie wyznaczonej w rezerwacji, ale można pozostać w nim aż do zamknięcia. Kolorowe mozaiki Gaudiego robią wrażenie.

Zrób pamiątkowe zdjęcie przy schodach ze słynną salamandrą. Odpocznij od miejskiego gwaru w zielonych ogrodach. Ciesz się widokami na Barcelonę z wyznaczonych punktów widokowych.

Park został otoczony murem, zbudowanym z kamieni o nieregularnym kształcie. Znajduje się w nim aż siedem bram. Zaprojektowanie tego miejsca zlecił Gaudíemu Eusebi Güell – kataloński przedsiębiorca, który chciał stworzyć na Muntanya Pelada (Łysa Góra) park mieszkaniowy w stylu brytyjskim. W 1926 roku park Güell stał się publicznym parkiem miejskim. W 1969 roku uznano go za zabytek sztuki. W 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Atrakcje jakie na Ciebie czekają?

 • Zwiedzisz park Güell we własnym tempie
 • Poczuj magię tego miejsca
 • Wejdź do góry po kolorowych schodach i zobacz salamandrę, zwaną również „el drac”
 • Zaoszczędź czas na stanie w kolejce

Co trzeba wiedzieć:

 • Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godziny przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
 • Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie. 
 • Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich.
 • Cena zawiera wstęp do zabytkowej części parku Güell, darmowy wstęp do Casa del Guarda (nie jest on gwarantowany z powodu ograniczonej liczby miejsc), opłatę manipulacyjną i opłatę za rezerwację.
 • Pamiętaj, że kupon od GetYourGuide nie jest biletem i nie upoważnia do wstępu do parku. Bilet wstępu otrzymasz od lokalnego organizatora w osobnym e-mailu (sprawdź również folder ze spamem). Jeśli nie otrzymasz biletu od parku Güell, okaż przy wejściu numer rezerwacji (prawy górny róg kuponu).
 • Od 4 maja do 7 września park jest zamykany o godz. 21.30, od 7 września do 24 października i od 29 marca do 3 maja o godz. 20.00, zaś od 25 października do 28 marca o godz. 18.30.
 • Po wydaniu biletów nie ma możliwości zmiany ich daty i godziny.
 • Najlepszy czas na wizytę to wczesny ranek lub późne popołudnie.
 • Plaça de la Natura (Teatr Grecki) i sala kolumnowa są częściowo zamknięte z powodu prac remontowych. Będzie to częściowo wpływać na ich dostępność.

Miejsce zbiórki: Wejście w strefie zabytkowej (Zona Monumental) w parku Güell przy Carrer d’Olot 2, 08024 Barcelona. Do parku Güell możesz dojechać metrem – wysiądź na stacji „Vallcarca” lub „Lesseps”. Pamiętaj, że aby dojść do położonego najbliżej stacji metra wejścia przy Sant Josep de la Muntanya, należy iść pieszo pod górę przez około 20 minut.


Podróż do Hiszpanii

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Hiszpanii skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *