Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Chorwacja » Zadar » Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze

Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze

  • Zadar

Zadar to miasto morza i słońca, z historią sięgająca 3000 lat z niezwykle cennym dziedzictwem kulturowym. Główną atrakcją miasta, zwanego “małym Rzymem” jest starówka, leżąca na półwyspie, zamkniętym między ulicami biegnącymi wzdłuż dwóch nabrzeży. Warto zwiedzić je z przewodnikiem, aby poznać jak najwiecej informacji o tym ciekawym mieście.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

Wycieczka z przewodnikiem to ciekawa forma zwiedzania. Cały spacer trwa 1 godzinę i 40 minut. Stare Miasto w Zadarze wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas tej wycieczki zobaczysz Kościół św. Donata, czyli przedromańskiej budowli z IX wieku. Na pewno zaciekawi Cię rzymskie forum, zbudowane pomiędzy I w.p.n.e. a III w.n.e. Do dziś najlepiej zachowały się schody, dwie dekoracyjne kolumny oraz kamienny chodnik. Spora część forum znajduje się dzisiaj pod fundamentem pobliskiego kościoła św. Donata. Do tego koniecznie trzeba zobaczyć Katedrę św. Anastazji, największy kościół w Dalmacji.

Kolejnymi budowlami, które odwiedzisz będą m.in. Brama Morska, Brama Lądowa, mury miejskie i Plac 5 Studni. Na słynnym miejskim rynku możesz zakupić produkty z bogatej oferty z pobliskich farm. Miasto znane jest ze słynnego wiśniowego likieru Maraschino. W cenie atrakcji jest degustacja sera z Pag i likieru Maraschino.

Atrakcje jakie na Ciebie czekają podczas wycieczki pieszej z przewodnikiem po Zadarze

  • Degustacja sera z Pag i likieru Maraschino.
  • Możliwość zobaczenia w krótkim czasie głównych atrakcji starówki Zadaru, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miejsce zbiórki: Plac Ludowy – centralny plac na starym mieście w Zadarze. Przewodnik będzie stać przy latarni, trzymając biały parasol.


Podróż do Chorwacji

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Splitu skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *