Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Chorwacja » Split » Piesza wycieczka po Pałacu Dioklecjana w Splicie

Piesza wycieczka po Pałacu Dioklecjana w Splicie

  • Split

Split nazywany jest perłą Dalmacji. Leży nad Adriatykiem w otoczeniu malowniczych wzgórz. Słynie z kaprysu rzymskiego cesarza, czyli Pałacu Dioklecjana. Dzięki tej pieszej wycieczce z lokalnym przewodnikiem przeniesiesz się w czasie i poznasz takie zabytki jak Złota Brama, Pałac Dioklecjana, posąg Grzegorza z Nin i wiele innych.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

Odkrywanie Splitu i jego zabytków z przewodnikiem to świetny wybór. Dzięki temu cofniesz się w czasie i poznasz 1700 lat historii miasta od budowy Pałacu dioklecjana w 305 roku aż do czasów współczesnych. Obecnie jest to drugie co do wielkości miasto w Chorwacji.

Wycieczka rozpoczyna się przy Złotej Bramie Dioklecjana, gdzie będzie na Ciebie czekał przewodnik. Zobaczysz pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, w tym otwarte kolumnady Perystylu. Wkrótce udasz się do wspaniałej katedry św. Duje, uznawanej za najstarszą katolicką katedrę na świecie.

Następnie przewodnik przybliży Ci postać Grzegorza z Ninu przy jego posągu w parku Giardin. Jeśli wierzyć legendzie dotknięcie dużego palca lewej stopy pomnika ma zapewnić zdrowie i szczęście. Zwieńczeniem spaceru będzie trasa promenadą Riva. Rozkoszuj się widokami na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie.

Atrakcje jakie na Ciebie czekają podczas wycieczki pieszej z przewodnikiem po Pałacu Dioklecjana w Splicie

  • Dzięki przewodnikowi poznasz sekrety Splitu, odkrywając 1700 lat historii.
  • Zobaczysz wspaniały Pałac Dioklecjana
  • Zrelaksujesz się podczas spaceru malowniczą promenadą Riva

Miejsce zbiórki: Przy Złotej Bramie Pałacu Dioklecjana w Splicie. Poszukaj przewodnika z niebieskim parasolem. Jest też możliwość wyboru innych wycieczek po Splicie i wtedy miejsce zbiórki może się różnić.


Podróż do Chorwacji

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Splitu skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *