Przejdź do treści
Strona główna » Europa » Chorwacja » Split » Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z rejsem – wyjazd ze Splitu

Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z rejsem – wyjazd ze Splitu

 • Split

Split to drugie co do wielkości miasto Chorwacji położone nad Adriatykiem. Jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzenia innych miejsc. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Krka, gdzie zobaczysz m.in przepiękne wodospady z przystankiem w średniowiecznym mieście Primošten.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

Chorwacja to przepiękny kraj z wieloma atrakcjami. Jedną z nich jest Park Narodowy Krka z bajkowymi wodospadami i soczystą zielenią. Wycieczka obejmuje rejs do parku oraz zwiedzanie średniowiecznego miasta Primosten słynącego z pięknych plaż i wielu winnic.

Podróż rozpoczyna się w Splicie, gdzie będą na Ciebie czekali przewodnik i kierowca. Następnie ze Skradin do parku czeka Cię cudowny rejs z niezapomnianymi widokami. Już na miejscu zaplanowana jest godzinna wycieczka po Parku Narodowym Krka. Od Ciebie zależy czy chcesz ten czas spędzić z przewodnikiem czy samodzielnie. Po opcjonalnej wycieczce z opiekunem jest jeszcze dodatkowy czas wolny. Warto zrobić pamiątkowe zdjęcia. Na miejscu zobaczysz m.in. słynne wodospady w Skrandinski Buk, historyczne młyny czy wyjątkowe bogactwo flory i fauny.

Wycieczka w sezonie (czerwiec-wrzesień) obejmuje zwiedzanie Primosten. Średniowieczne miasteczko ma swój niepowtarzalny urok. Słynie ze starówki położonej na małym półwyspie oraz wielu winnic. Na pewno docenisz urok tego kameralnego malowniczego miasteczka.
Natomiast poza sezonem, kiedy pogoda jest już chłodniejsza, odwiedzisz Šibenik, słynący z imponujących historycznych fortec. Powrót zaplanowany jest wczesnym wieczorem.

Atrakcje jakie na Ciebie czekają podczas wycieczki do Parku Narodowego Krka

 • Poznasz malownicze miejsce słynące z naturalnej przyrody ze spektakularnymi krajobrazami, w tym pięknymi wodospadami
 • Relaksujący rejs do parku
 • Odwiedzisz średniowieczny Primošten słynący z pięknych plaż i winnic
 • Transfer w obie strony do i ze Splitu

Miejsce zbiórki: Miejsce zbiórki: Przed kościołem św. Franciszka, na początku promenady Riva. Adres: Trg dr. Franje Tuđmana, Split. Należy przybyć 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia wycieczki i poszukać osoby w stroju GetYourGuide.

Co trzeba wiedzieć?

 • W cenę wliczone są: rejs statkiem po rzece Krka, transfer w obie strony do i ze Splitu, klimatyzowany autobus z bezprzewodowym dostępem do internetu, przewodnik wycieczki, bilet wstępu do Parku Narodowego Krka z możliwością ominięcia kolejki (jeśli wybrano taką opcję), woda butelkowana, ubezpieczenie.
 • Najlepiej zaopatrzyć się w wygodny strój i buty, strój kąpielowy, ręcznik i krem z filtrem oraz legitymację studencką.
 • Rezygnując z atrakcji w dowolnym momencie przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
 • Przewodnik w języku angielskim.
 • Należy pamiętać, że poza sezonem (kwiecień, maj i październik), kiedy jest zbyt zimno na pływanie i inne zajęcia na plaży, zaplanowane jest zwiedzanie miasta Szybenik zamiast Primošten
 • Pływanie w parku narodowym jest zabronione.
 • Masz możliwość wyboru opcji, która obejmuje bilety wstępu do Parku Narodowego Krka, aby uniknąć kupowania biletów osobno podczas podróży. W przeciwnym razie będziesz musiał kupić bilety wstępu podczas podróży.

Ceny biletów do Parku Narodowego Krka są następujące:

 • Dorośli: 150 HRK (czerwiec-wrzesień) / 75 HRK (kwiecień, maj i październik)
 • Studenci (z legitymacją): 60 HRK (czerwiec-wrzesień) / 30 HRK (kwiecień, maj i październik)
 • Dzieci w wieku 7 lat i starsze: 60 HRK (czerwiec-wrzesień) / 30 HRK (kwiecień, maj i październik)
 • Dzieci w wieku do 6 lat mogą bezpłatnie wejść do Parku Narodowego Krka

Podróż do Chorwacji

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Splitu skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń autokarowych oraz lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *