Przejdź do treści
Strona główna » Azja » Tajlandia » Bangkok » Kilkugodzinna wycieczka z Bangkoku do Ayutthaya

Kilkugodzinna wycieczka z Bangkoku do Ayutthaya

  • Bangkok

Poznaj spektakularnie piękne miejsce jakim jest miasto Ayutthaya. Odwiedź park historyczny, gdzie będziesz mógł podziwiać kompleks świątyń, które zrobią na Tobie ogromne wrażenie. Połącz to z rejsem po rzece i podziwiaj wyjątkowe krajobrazy.

Atrakcje jakich doświadczysz podczas wycieczki do Ayutthaya

Wyjedź ze stolicy Tajlandii z samego rana i udaj się do zjawiskowej Ayutthayi autokarem. Pierwszym punktem, który odwiedzisz będzie Letni Pałac Bang Pa-In – pełen kolorów, kształtów i symboli chińsko-europejskich.

Następnym przystankiem będzie Wat Mahathat, Wat Na Phra Mane i Wat Lokayasutharam – to tutaj będziesz mógł zwiedzać ruiny pałaców, klasztorów, posągów i świątyń. Wat Mahathat to miejsce, które sławę zyskało dzięki głowie Buddy umiejscowionej w pniu drzewa. Wat Lokayasutharam swoją popularność zawdzięcza największemu na całym świecie leżącemu Buddzie. Jego długość to aż 42 metry, a wysokość 8 metrów. Świątynia Wat Na Phara Mane zachwyci Cię bogato zdobionym wnętrzem i dbałością o szczegóły.

W okolicach godziny 13:00 wybierzesz się na lunch w wersji tajskiej lub europejskich z deserem, kawą lub herbatą oraz miejscowymi owocami. Podczas rejsu rzeką Chao Phraya będziesz miał czas na zrelaksowanie się oraz podziwianie kolejnych wyjątkowych budowli jak Wielki Pałac Królewski, Wat Arun, czy most Rama VIII Bridge. Planowo o godzinie 16:00 dotrzesz do Bangkoku.

Miejsce zbiórki: Przyjdź przed River City Mall, gdzie znajduje się rondo. Następnie skontaktuj się z obsługą. Wsiądziesz do autobusu z logo White Orchid River Cruise w przednim oknie.

Co trzeba wiedzieć?

  • Przed wejściem na teren pałacu Bang Pa-In odwiedzający muszą być odpowiednio ubrani.
  • Punkty odbioru dotyczą tylko hoteli znajdujących się w następujących obszarach:
  • Khaosan, Sathorn, Silom, Siam, Pratunam i Sukhumvit od Soi 1 do 39 (nieparzyste) i od Soi 2 do 24 (parzyste).
  • Bezpośrednie odbiory nie są gwarantowane dla osób nocujących w pensjonatach, mieszkaniach, lub kwaterach prywatnych. Skontaktuj się z organizatorem wycieczki w celu potwierdzenia, czy odbiór jest dostępny.
  • W przypadku osób nocujących poza obszarami odbioru zaleca się zorganizowanie własnego transportu do centrum handlowego River City.
  • Jeśli zamierzasz dojechać do centrum handlowego River City, bądź na miejscu około godz. 7.00-07.15.
  • Dzieci w wieku do 1 roku podróżują bezpłatnie, jeśli towarzyszy im osoba dorosła płacąca pełną stawkę.


Podróż do Tajlandii

Jeżeli planujesz podróż do Tajlandii skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych oraz noclegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *