Przejdź do treści
Strona główna » Azja » Chiny » Pekin » Wycieczka po Wielkim Murze Chińskim

Wycieczka po Wielkim Murze Chińskim

  • Pekin

Dzięki kilkugodzinnej wycieczce przeniesiesz się w czasie poznając niezwykle ciekawą historię najpopularniejszej budowli w tej części świata. Poznaj ciekawostki Wielkiego Muru Chińskiemu dzieki opowieściom wykwalifikowanego przewodnika i spaceruj pośród pięknych krajobrazów.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

Twoja wycieczka zacznie się w centrum chińskiej stolicy. Odbierze Cię autobus, który zawiezie Cię do miejsca docelowego, czyli pod Wielki Mur Chiński, który od 1987 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas transferu z Pekinu anglojęzyczny przewodnik przedstawi Ci historię tej popularnej budowli. Na miejscu będziesz miał aż około 5 godzin na zwiedzanie tego niezwykłego miejsca.
Wejdź na 20 strażnicę lub wybierz opcję wjechania na 14 strażnicę kolejką. Przez całą wycieczkę będziesz miał niepowtarzalną okazję podziwiania wyjątkowo malowniczego krajobrazu. Podczas wędrówki Twój przewodnik będzie Ci opowiadał o najistotniejszych szczegółach i ciekawych anegdotkach dotyczących tego miejsca. Po drodze znajdziesz niejedno miejsce idealne na wykonanie pamiątkowych zdjęć.
Opcją dla chętnych jest wybranie odcinka o nazwie Mutianyu. Na tej trasie będziesz miał okazję odwiedzić mniej popularną trasę oraz tzw. ,,tajemną strażnicę’’. Unikaj tłumów i ciesz się widokami.
Przed powrotem do autokaru skorzystaj z możliwości poczęstowania się tutejszymi przysmakami w formie bufetu.

Miejse zbiórki: Kawiarnia Starbucks znajduje się przed wschodnią bramą hotelu Swissotel w Pekinie. Transport metrem do miejsca zbiórki: Jedź „linią metra 2” do „Dong Si Shi Tiao”(东四十条), wyjście C. Znajdziesz się przed hotelem Swissotel w Pekinie. Naprzeciwko hotelu zobaczysz kawiarnię Starbucks, przed którą będzie czekał na Ciebie przewodnik, który będzie miał na sobie czerwoną kamizelkę. Okaż swoją rezerwację, a zostanie Ci wskazany właściwy autobus. Uwaga: metro jest zalecane ze względu na duże natężenie ruchu w godzinach porannych. Nie bierz taksówki, jeżeli Twój hotel znajduje się w odległości większej niż 4 km od hotelu Swissotel w Pekinie.

Co trzeba wiedzieć?

  • weź ze sobą wygodne obuwie
  • atrakcja nie jest wskazana dla osób, które mają problem z poruszaniem się

Podróż do Chin

Jeżeli planujesz podróż do Chin skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych oraz noclegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *