Przejdź do treści
Strona główna » Azja » Azja Zachodnia » Turcja » Stambuł » Stambuł – Błękitny Meczet Hagia Sofia zwiedzanie w małej grupie

Stambuł – Błękitny Meczet Hagia Sofia zwiedzanie w małej grupie

Stambuł to największe miasto Turcji. Jest to centrum kulturalne, obfitujące w wiele atrakcji. Jedną z nich jest zwiedzanie Błękitnego Meczetu i Hagii Sofii w małej grupie. Opieka i wiedza przewodnika jest niezastąpiona. Poznaj historię tego wielokulturowego miasta.

Atrakcje jakie na Ciebie czekają?

  • Zwiedzisz imponujący Błękitny Meczet
  • Zobaczysz Hipodrom i poznasz jego znaczenie w kontekście społecznego i politycznego życia miasta
  • Ominiesz kolejki do kas biletowych słynnego muzeum Hagia Sofia
  • Poznasz historię i kulturę Cesarstwa Osmańskiego i Cesarstwa Bizantyjskiego

Co zobaczysz podczas wycieczki?

Podczas tej wycieczki w małej grupie zwiedzisz Błękitny Meczet oraz Hagię Sofię, czyli jedne z ważniejszych zabytków Stambułu. Przewodnik będzie na Ciebie czekał w popularnym lokalu z tradycyjnymi tureckimi przysmakami w dzielnicy Sultanahmet.

Zobaczysz Meczet Sułtana Ahmeda, znany bardziej jako Błękitny Meczet. Jest to charakterystyczna atrakcja Stambułu. Przewodnik oprowadzi Cię po całym kompleksie i jednocześnie przybliży historię tego obiektu, a także Imperium Osmańskiego. Meczet został wybudowany w XVII wieku z polecenia sułtana Ahmeda I. Usytuowany jest bezpośrednio przy pałacu Topkapi. Posiada aż sześć minaretów. Na ścianach znajduje się 21 tysięcy płytek fajansowych w tonacji niebieskiej. Meczet robi niesamowite wrażenie zarówno z zewnątrz jak i w środku.

Następnie udasz się do Hipodromu, czyli centrum miasta. Poznasz znaczenie słynnych obelisków. Stąd udasz się do Hagii Sofii nazywanej Kościołem Mądrości Bożej. Obiekt ma bogatą historię. Przewodnik opowie Ci wiele ciekawych historii na temat tego miejsca. Mieszają się tutaj tradycje chrześcijańskie i muzułmańskie. Jest to ważna budowla dla Cesarstwa Bizantyjskiego i Imperium Osmańskiego. Podziwiaj wnętrze muzeum z imponującą kopułą. Hagia Sofia posiada wiele pięknych mozaik.


Podróż do Turcji

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Turcji skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *