Przejdź do treści
Strona główna » Ameryka Południowa » Zwiedzanie wulkanu Arenal, wodospadu La Fortuna i gorących źródeł w Kostaryce

Zwiedzanie wulkanu Arenal, wodospadu La Fortuna i gorących źródeł w Kostaryce

Zagwarantuj sobie dzień pełen wrażeń. Odwiedź przepiękny rejon La Fortuny, który zaskoczy Cię wieloma cudami natury. Zobacz słynny wodospad La Fortuna, wioskę Indian Maluka, zjedz lunch składający się z lokalnych przysmaków oraz odwiedź wulkan Arenal.

Opis wycieczki

W dniu wycieczki zostaniesz odebrany ze swojego miejsca zakwaterowania. Po przyjeździe do miejsca docelowego będziesz mógł rozpocząć aktywne zwiedzanie. Wybierz się na spacer szlakiem wzdłuż przejrzystej rzeki La Fortuna. Na szlaku będziesz miał opcję skorzystać z wyciągu, który przetransportuje Cię na wyjątkowy punkt widokowy.

Udaj się w kolejne miejsce jakim jest kanion ukształtowany przez erupcję wulkanu. Po drodze przejdziesz przez most zawieszony nad przepaścią. Spaceruj wśród egzotycznej roślinności oraz bogactwach natury. Zobacz majestatyczny wodospad La Fortuna, a nawet będziesz miał okazję na wykąpanie się w przejrzystej wodzie u podnóża wodospadu. Rozkoszuj się otaczającym Cię pięknem. 

Odwiedź małą wioskę Indian Maluka i poznaj historię i kulturę tego miejsca. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu przyjdzie czas na zrelaksowanie się i posilenie. Zjedz pyszny, tradycyjny posiłek w restauracji, która oferuje odwiedzenie ogrodu motyli. 

Przedostatnim etapem i chyba najbardziej wyczekiwanym będzie zobaczenie wulkanu Arenal. Przechadzaj się przez las ze starymi, olbrzymimi drzewami, które są domem dla małp, leniwców oraz ostronosów. Wejdź na najwyższy punkt widokowy wokół wulkanu i podziwiaj spektakularną panoramę. 

Na sam koniec będziesz miał czas odpocząć i zrelaksować się w tutejszych gorących źródłach. Zregeneruj się po kilkugodzinnym marszu wygrzewając się w kojącej wodzie, nałóż maseczkę z błota i wypij orzeźwiający koktajl. Około 18:30 zostaniesz odwieziony do swojego hotelu.

Co musisz wiedzieć?

  • Potwierdzenie otrzymasz po dokonaniu rezerwacji
  • Aby móc pić alkohol, musisz mieć ukończony 18. rok życia
  • Wycieczkę tę poprowadzi wielojęzyczny przewodnik
  • Pamiętaj, że wycieczka ta obejmuje umiarkowaną ilość chodzenia

Miejsce zbiórki: Odbiór z Twojego hotelu w La Fortuna


Podróż do Kostaryki

Jeżeli planujesz podróż z Polski do Kolumbii skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych i rezerwacji hoteli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *