Przejdź do treści
Strona główna » Ameryka Północna » Stany Zjednoczone » Nowy Jork » Zwiedzanie Statuy Wolności i Ellis Island w Nowym Jorku

Zwiedzanie Statuy Wolności i Ellis Island w Nowym Jorku

Zwiedź symbol Nowego Jorku, czyli majestatyczną Statuę Wolności. Przepłyń na Wyspę Ellis i wstąp do tamtejszego muzeum. Zwiedzaj we własnym tempie korzystając z audioprzewodnika. Wybierz jedną z opcji – rejs z Nowego Jorku lub z New Jersey.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

 • Zwiedź Statuę Wolności
 • Popłyń na Wyspę Ellis
 • Odwiedź Muzeum Statuy Wolności
 • Poznaj ciekawostki i historie tych miejsc dzięki audioprzewodnikowi

Atrakcje jakich doświadczysz podczas zwiedzania Statuy Wolności i Ellis Island

Rozpocznij swoją podróż z jednego z dwóch miejsc – Liberty State Park w New Jersey lub Battery Park na Manhattanie. Dzięki wykupionej opcji szybkiego biletu nie będziesz musiał stać w kolejce.
Wejdź na pokład promu, który zabierze Cię na Liberty Island. To wyspa zamieszkała przez symbol Nowego Jorku, czyli przez Lady Liberty. Podziwiaj miasto z niecodziennej perspektywy. Na miejscu odbierzesz zestaw audioprzewodnika, który pozwoli Ci poznać historię tego miejsca, a także liczne ciekawostki i anegdotki.

Drugim przystankiem będzie Ellis Island, miejsce symbolizujące nowy początek. To tutaj przez wiele lat przypływali imigranci szukający opcji rozpoczęcia nowego życia w Ameryce. Odwiedź tutejsze muzeum, które może Cię zaskoczyć wieloma rzeczami.
Po zakończeniu zwiedzania udasz się ponownie promem w miejsce, gdzie rozpocząłeś wycieczkę. To idealna opcja na podziwianie miejskiego krajobrazu.

Miejsce zbiórki:

Dwa miejsca do wyboru – Poszukaj niebieskiej flagi „Rezerwa” przed Zamkiem Clinton, który znajduje się w Battery Park na Dolnym Manhattanie. Okaż swój mobilny kupon przedstawicielowi Statue Cruises przy wejściu.
lub
Punkt odjazdu znajduje się za Central Railroad of New Jersey Terminal w Liberty State Park. · Poszukaj niebieskiej flagi „Rezerwa” · Goście mogą czekać w pomieszczeniu przy Central Railroad of New Jersey Terminal przed wejściem do kontroli bezpieczeństwa i wejściem na prom.

Co trzeba wiedzieć?

 • Przed wejściem na teren pałacu Bang Pa-In odwiedzający muszą być odpowiednio ubrani.
 • Punkty odbioru dotyczą tylko hoteli znajdujących się w następujących obszarach:
 • Khaosan, Sathorn, Silom, Siam, Pratunam i Sukhumvit od Soi 1 do 39 (nieparzyste) i od Soi 2 do 24 (parzyste).
 • Bezpośrednie odbiory nie są gwarantowane dla osób nocujących w pensjonatach, mieszkaniach, lub kwaterach prywatnych. Skontaktuj się z organizatorem wycieczki w celu potwierdzenia, czy odbiór jest dostępny.
 • W przypadku osób nocujących poza obszarami odbioru zaleca się zorganizowanie własnego transportu do centrum handlowego River City.
 • Jeśli zamierzasz dojechać do centrum handlowego River City, bądź na miejscu około godz. 7.00-07.15.
 • Dzieci w wieku do 1 roku podróżują bezpłatnie, jeśli towarzyszy im osoba dorosła płacąca pełną stawkę


Podróż do Nowego Jorku

Jeżeli planujesz podróż do USA skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych oraz noclegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *