Przejdź do treści
Strona główna » Afryka » Egipt » Kair » Wycieczka – Muzeum Cywilizacji Egipskiej, Cytadela i Stary Kair

Wycieczka – Muzeum Cywilizacji Egipskiej, Cytadela i Stary Kair

 • Kair

Kair, stolica Egiptu słynie z wielu starożytnych zabytków. Podczas tej wycieczki odwiedzisz Muzeum Cywilizacji Egipskiej, Cytadelę oraz Stary Kair. Pod opieką profesjonalnego przewodnika odkrywaj dziedzictwo i historię starożytnego Egiptu.

Co zobaczysz podczas wycieczki?

Wycieczka obejmuje odbiór z Twojego miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie. Stolica i zarazem największe miasto Egiptu kryje mnóstwo starożytnych zabytków. Odwiedzisz Muzeum Cywilizacji Egipskiej, Cytadelę oraz Stary Kair.

Na samym początku odwiedzisz Narodowe Muzeum Cywilizacji Egipskiej pod opieką doświadczonego przewodnika. Znajduje się tam największa na świecie kolekcja zabytków egipskich. Zobaczysz m.in. wyposażenia z grobowca faraona Tutenhamona, kolekcję portretów fajumskich czy posągi faraonów, bogów egipskich. Poznasz historię i ewolucję cywilizacji egipskiej, a także ich zwyczaje i tradycje.

Następnie zaplanowane jest zwiedzanie Cytadeli Saladyna, znanej również jako Cytadela Kairska. Ta średniowieczna twierdza wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Leży na wzgórzu Mukattam. Jest to jeden z symboli Kairu.  

Wybierzesz się również na jeden z najstarszych rynków arabskich, bazar Khan El-Khalili. Jest to praktycznie cała dzielnica handlowa ze sklepami, kawiarniami i restauracjami. Ten piękny XIV-wieczny rynek wciąż zachowuje ślady dawnej świetności. Następnie zaplanowany jest lunch w tradycyjnej lokalnej restauracji. 

Na koniec odwiedzisz ważne zabytki Starego Kairu, takie jak Wiszący Kościół, Kościół św. Barbary i Kościół Abu Serga. Po wycieczce zostaniesz odwieziony do Twojego hotelu w Kairze lub Gizie.

Miejse zbiórki: Odbiór z hotelu w Kairze.

Co trzeba wiedzieć?

 • Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godziny przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
 • Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie.
 • Czas trwania to 7 h.
 • Przewodnik w języku angielskim, arabskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim.
 • Cena zawiera:
 • Prywatny transport z i do hotelu.
 • Przewodnik.
 • Należy zabrać paszport lub dowód osobisty, kapelusz przeciwsłoneczny, aparat fotograficzny, wygodne obuwie.
 • Czas trwania wycieczki obejmuje odbiór i dowóz wraz z czasem podróży (8-9 godzin).
 • Do obsługi wspólnej wycieczki wymagane są co najmniej 2 osoby, atrakcja może zostać anulowana lub przełożona, jeśli osób będzie mniej.

Podróż do Egiptu

Jeżeli planujesz podróż do Egiptu skorzystaj z naszych wyszukiwarek połączeń lotniczych oraz noclegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *